Zespół Szkół Nr 3

Wycieczka do Muzeum Ognia i Muzeum Energetyki

17 listopada uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wybrali się na wycieczkę do Muzeum Ognia w Żorach oraz do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. W trakcie zwiedzania multimedialnej ekspozycji w żorskim muzeum, uczniowie poznali historię ognia od czasów prehistorycznych do współczesności. Sami mogli rozpalić wirtualny ogień oraz zapalić olimpijski znicz. Przekonali się także, że ogień jest potrzebny ale zarazem groźny. Po zakończeniu zwiedzania wybraliśmy się na krótki spacer po Rynku w Żorach i przejażdżkę piękną karuzelą Żorzanką. W Muzeum Energetyki najmłodsi dowiedzieli się, skąd bierze się prąd w naszych domach. Co odważniejsi mogli przekonać się, jaką moc mają pioruny. Po interesującym ale wyczerpującym zwiedzaniu, wszyscy zasłużyli na pyszną, choć niezbyt zdrową przekąskę 😀

Zapraszamy do galerii – wejście

Skip to content