Zespół Szkół Nr 3

Warsztaty dla rodziców

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH
DOBRE SŁOWO MA MOC
termin | 11 stycznia 2021, godz. 18.00–20.00
miejsce | online, na platformie zoom, link prześlemy w przeddzień wydarzenia
udział | bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsca (od 4 stycznia)

Nieraz na pewno słyszeliście: „To tylko słowa”. Tylko? Codziennie wypowiadamy ok. 16 tys. słów, a język, jakiego używamy, ma wpływ na sposób myślenia nasz i innych ludzi oraz percepcję, wyzwala emocje, skłania do działania, buduje system wartości. Precyzyjna, świadoma komunikacja buduje pozytywne relacje międzyludzkie i ma moc zmieniania świata.
Wszyscy lubimy, kiedy inni mówią nam miłe rzeczy. Uwielbiamy czuć się docenieni i zauważeni. Używając odpowiednio słów, możesz budować pozytywne relacje z innymi ludźmi. Słowa nie tylko przenoszą informację, ale również kształtują wartości i świat wokół nas, mogą stać się źródłem inspiracji, motywacji, siły i energii. Słowa kształtują rzeczywistość. To jest właśnie moc słów. Dobre, budujące słowa potrafią poprawić nasze zdrowie psychiczne.
Celem warsztatu jest ukazanie błędów, jakie popełniamy w komunikacji z innymi, i pokazanie, jak za pomocą dobrych słów można budować relacje społeczne oparte na szacunku, akceptacji, zrozumieniu i poczuciu bezpieczeństwa, a także kształtować rzeczywistość, w której wszyscy czują się dobrze.

Rezerwacja miejsc:

https://ecs.gda.pl/title,Warsztaty_dla_rodzicow_nastolatkow,pid,2321.html

https://ecs.gda.pl/title,Warsztaty_dla_doroslych,pid,2320.html

Skip to content