Zespół Szkół Nr 3

UWAGA SZKOLNE KONKURSY :)

Konkurs KARTKA DO MEDYKA –  do 2.04.2020

Mamy ogromną prośbę stwórzcie kartkę/ rysunek z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Niech to będzie nasze podziękowanie za ich trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Akcja trwa od dzisiaj do czwartku. Gotowe kartki proszę wysyłać na adres n.lentner.zs3@op.pl , a w piątek zobaczymy wszystkie Wasze kartki na blogu i stronie szkoły. 

PLAKAT NA OKNO –  do 5.04.2020

Proszę by w każdym domu przygotować plakat, kartkę, uśmiechnięte buzie z hasłem zagrzewającym wszystkich do szybkiego powrotu do „normalności”. Zdjęcia waszych plakatów lub okien proszę wysyłać na adres n.magiera.bartosz.zss11@op.pl
Hasło:       #BĘDZIE DOBRZE

Rodzina z Katowic nakleiła na oknie plakat. Natychmiast ...

Szkolny Konkurs Recytatorski „HEJ, ME BAŁTYCKIE MORZE” do 10 kwietnia 2020

Część z Was zgłosiła chęć udziału w konkursie, dlatego proponuję jego przeprowadzenie
w nowej formie.
Nauczcie się wiersza o tematyce związanej z morzem. Nagrajcie film, na którym recytujecie wybrany utwór. Wyślijcie film na adres: n.akrzakala.zss11@op.pl.
Wasze występy zostaną oceniane podczas wirtualnego spotkania Komisji Konkursowej w dwóch kategoriach wiekowych:
a) klasy I-III 
b) klasy IV-VIII
Zwycięzcy otrzymają dyplomy i szóstki z języka polskiego. Filmy przesłane przez zwycięzców zamieścimy na szkolnym blogu. Pozostali uczestnicy dostaną piątki. 
Do udziału w konkursie zapraszają p. Agnieszka, p. Ania, p. Karolina i p. Teresa.

Tradycja – Szukanie jajeczek – do 8.04.2020

W tym roku zamiast w ogrodzie szkolnym Zabawa odbędzie się w Waszej wyobraźni, ale nagrody będą prawdziwe po powrocie do szkoły. Należy rozwiązać 10 zagadek. Nie wystarczy tylko obliczyć ilości jajeczek. Trzeba także wskazać numery klas, w których nasz Żartowniś zostawił smakołyki. Na odpowiedzi czekamy do środy 8 kwietnia. Rozwiązania proszę wysyłać na adres n.d.kozlowska.zss11@onet.pl do Pani Doroty ze świetlicy. Rodziców młodszych dzieci prosimy o pomoc w rozwiązywaniu zagadek. Nowym uczniom proponuję niewielką pomoc. Proszę pisać, chętnie pomogę. Życzymy miłej zabawy i DO DZIEŁA! pp. Dorota Kozłowska , Agnieszka Krząkała, p. Artur Krząkała

1. Pierwsze jajeczka Zajączek ukrył w Sali, której numer to liczba miesięcy w roku. Czy już wiesz, która to sala? Schował tam tyle jajeczek, ilu uczniów uczy się w tej sali.
2. Drugie jajeczka schował Zajączek w sali, której numer to 9, ale do góry nogami. Tam zajączek ukrył dwa razy więcej jajeczek, niż liczba uczniów, którzy uczą się w tej klasie.
3. Kolejne jajeczka nasz Szaraczek ukrył w sali, której numer jest sumą liczb 7 i 8. W tej klasie uczy się czworo chłopców. Zostawił tam po 3 jajeczka dla każdego.
4. Następny prezent w postaci jajeczek Zajączek Wielkanocny zostawił w najbardziej obleganej przez uczniów sali w całej szkole. Podczas przerw jest tam tylu uczniów, ile jest mrówek w mrowisku. Chyba wszyscy wiedzą, gdzie to jest?
5. Kolejną niespodziankę Zając ukrył w sali, której numer to liczba dni tygodnia. Choć sala niewielka, prezentów zmieściło się sporo. Aż 2 tuziny!
6. Następnie poszedł do sali, która jako jedyna w szkole ma do numeru przypisaną literkę B. tam schował po jednym jajeczku dla każdego. Jednak po namyśle dorzucił jeszcze po 3 dla każdego ucznia. Ile jajek zostawił?
7. Zajączek postanowił odpocząć. Usiadł w dużej sali, z której dobiegają takie zapachy, że uczniom cieknie ślinka. Koszyczek się przewrócił i wyturlało się z niego 10 jajeczek.
8. Stamtąd już miał blisko do sali, w której dzieci uwielbiają się huśtać. Tam zostawił 1 mendel jajeczek.
9. Zajączek przeszedł na drugą stronę szkoły. Wszedł do sali, w której nie obce są uczniom słowa Word, Paint, Scratch. W tym miejscu zostawił tyle jajeczek, ile wynosi iloraz liczb 30 i 3.
10. Zajączek ponownie wrócił na pierwsze piętro. Postanowił, że ostatnie smakołyki zostawi w najważniejszym gabinecie w szkole. Dowiesz się ile zostawił tam jajeczek, jeśli obliczysz działanie: 2+2*2.
Czy wiesz, ile Zajączek zostawił jajeczek w całej szkole?

Konkurs na TABLO klasowe jeśli jeszcze się nie ukazało wysyłajcie zdjęcia i piszcie do swoich wychowawców.

Skip to content