Zespół Szkół Nr 3

Szkolny Konkurs Recytatorski

      21 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkoły podstawowej pod hasłem „Wiosna” zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego. Nad piękną wiosenną oprawą konkursu czuwał opiekun Samorządu Uczniowskiego.

            Głównymi celami konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich uczniów.

            W konkursie wzięło udział 17 uczniów. Dzieci miały możliwość wyboru dowolnego wiersza o tematyce związanej z wiosną. Uczestnicy pokazali swój kunszt recytatorski,
a także zdolności aktorskie. Wybór najlepszej trójki nie był łatwy, ponieważ wszyscy prezentowali wysoki poziom.

            O wynikach zdecydowało trzyosobowe jury, w składzie: Pani Teresa Skrzypczak – bibliotekarz szkolny oraz Pani Anna Chrzan i Pani Aleksandra Kluj. Młode talenty miała również okazję podziwiać Pani Dyrektor Katarzyna Wiecierzyńska.

Zwycięzcami konkursu zostali :

I miejsce – Antoni Z. z klasy 2A

II miejsce – Roksana P. z klasy 2C

III miejsce – Mateusz N. z klasy 2C

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienie:

Igor B. z klasy 1A

Maciej R. z klasy 1A

Dawid B. z klasy 2A

Oliwier J. z klasy 2A

Wiktor P. z klasy 2A

Abigail K. z klasy 2B

Paweł G. z klasy 2C

Jakub K. z klasy 2C

Antoni K. z klasy 3A

Gabriel T. z klasy 3C

Oliwier Sz. z klasy 4A

Bartosz K. z klasy 6A

Miłosz K. z klasy 6A

Jerzy S. z klasy 6A

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii – wejście

Skip to content