Zespół Szkół Nr 3

Święto Pieczonego Kartofla

W piątek – 4 września – tradycji stało się zadość. Jak co roku spotkaliśmy się z uczniami i ich Rodzicami, by wspólnie spędzać czas obchodząc Święto Pieczonego Kartofla. O godzinie 10.00 zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, by zapoznać się z programem całej imprezy oraz przypomnieć sobie zasady bezpiecznego zachowania się w pobliżu ogniska.  Następnie byliśmy świadkami ciekawego występu naszych najmłodszych uczniów. Zakończył się on gromkimi brawami. Po części artystycznej Pani Dyrektor pasowała na ucznia każdego pierwszoklasistę oraz uroczyście  powitała wszystkich nowych uczniów naszej szkoły. Gdy emocje nieco opadły, wszyscy wyszliśmy na pięknie udekorowane boisko szkolne i zaczęła się impreza w scenerii plenerowej. Tam na przybyłych gości czekały już liczne „ziemniaczane konkurencje”.  Było mnóstwo sportowych emocji i dobrej zabawy. Ileż tam się działo…: „Szybki kartofelek”, „Kartoflany slalom”, skoki w workach, „Kartoflany połów”, malowanie buzi i stoisko    z loterią to tylko niektóre z atrakcji. W ramach wytchnienia i odpoczynku uczestnicy imprezy mogli w każdym momencie skorzystać z naszej kawiarenki, gdzie czekały na nich różne smakowitości przygotowane przez Rodziców oraz napoje rozgrzewające: kawa i herbata. Cały czas płonęło także nasze ognisko, gdzie piekły się pyszne kartofelki. Dostrzegli je nawet Panowie Strażacy, którzy przyjechali do nas swoim wozem. Ich obecność wzbudziła w dzieciach mnóstwo entuzjazmu i radości. Imprezę zakończyła wspólna zabawa przy dźwiękach muzyki. Bawiliśmy się przednio i o to chodziło, bo szkoła to nie tylko nauka i wymagający nauczyciele, ale także i miejsce wspaniałych imprez, o czym mogliśmy się przekonać. Serdecznie podziękowania chcielibyśmy przekazać Rodzicom naszych uczniów za aktywne włączenie się w  organizację imprezy, przepyszne smakołyki i wspólną zabawę!

Skip to content