Zespół Szkół Nr 3

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Święto Jabłka

We wtorek 29 września w naszej szkole obchodziliśmy Święto Jabłka. Mimo deszczu bawiliśmy się wyśmienicie!!!. Święto Jabłka rozpoczęliśmy od quizu na temat naszego głównego bohatera. Po wysłuchaniu ciekawostek na temat jabłka, uczniowie mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę odpowiadając poprawnie na różne niecodzienne  pytania takie jak: czy w jabłku jest powietrze? My już wiemy, że tak! Po  rozgrzewce intelektualnej rozpoczęła się część artystyczna. Każdy z uczniów  przy użyciu papierowych talerzyków i innych plastycznych dodatków stworzył piękne jabłko z zielonym  robaczkiem w środku. Następnym punktem prac artystycznych było stworzenie jabłuszek z aromatycznej masy oraz stworzenie koralikowej mozaiki jabłka na szablonie.Część muzyczno-ruchowa rozpoczęła się na sali gimnastycznej, gdzie z pomocą  nauczycieli uczniowie nauczyli się podstawowych kroków naszego tańca ludowego, kujawiaka. Przy dźwiękach gitary i skrzypiec melodia ludowa Czerwone Jabłuszko przeniosła nas na chwilę w czasie. Każdy mógł się zmierzyć ze swoją sprawnością fizyczną, celnością  i szybkością biorąc udział w torze przeszkód przygotowanym przez naszych nauczycieli w-fu.Zwieńczeniem uczniowskich  starań w tym dniu była nagroda dla każdego ucznia . W myśl zasady coś dla duszy, coś dla ciała, każdy uczestnik dzisiejszego Święta Jabłka dostał-a jakże by inaczej!- jabłko oraz płytę z przebojami muzycznymi popularnego zespołu dziecięcego. Dziękujemy za wspólną zabawę wszystkim uczniom, dziękujemy również wszystkim  nauczycielom zaangażowanym w dzisiejsze święto.

                                                  Dziękujemy!

Skip to content