Nie ma kaleki – jest człowiek” – Dzień Patrona w naszej szkole!
W mijającym tygodniu w naszej szkole panowała niezwykła atmosfera! Świętowaliśmy Dzień Patrona, upamiętniając postać wybitnej pedagożki – Marii Grzegorzewskiej. Nasza szkolna społeczność podjęła wyjątkowe wyzwania:
Najmłodsi (klasy 1–3) wysłuchali wzruszającej bajki o „Czarodziejskich Okularach Serca” Pani Marii, a potem samodzielnie stworzyli i pokolorowali własne okulary życzliwości. Przekonali się też, jak działa świat zmysłów, biorąc udział w specjalnym torze przeszkód z zakrytymi oczami!
Starsi uczniowie (klasy 4–8) zmierzyli się z historią i empatią na żywo. Podjęli wyzwanie rozszyfrowania słynnych cytatów naszej Patronki zapisanych alfabetem Braille’a, a następnie musieli pokonać wymagający tor przeszkód na wózku inwalidzkim, by osobiście doświadczyć barier architektonicznych.
To był czas pełen głębokiej refleksji o tym, jak ważna jest akceptacja, wzajemna pomoc i dostrzeganie drugiego człowieka. Pokazaliśmy, że wartości Marii Grzegorzewskiej są w nas stale żywe!




