Zespół Szkół Nr 3

Konkurs recytatorski: „Emocje słowami malowane.”

W czwartek 25 kwietnia odbył się w naszej szkole VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku przyświecało mu hasło Emocje słowem malowane, co znalazło wyraz w dekoracjach sali konkursowej. Celami głównymi konkursu było rozbudzanie wśród uczniów zamiłowania do literatury, odkrywanie, rozwijanie i doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz integracja międzyszkolna. W rywalizacji wzięło udział siedmioro uczniów. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych, każdy uczestnik wybrał sobie obrazek ukazujący jedną emocję. Na jego odwrocie był zapisany numer, który oznaczał kolejność wystąpień. Wszyscy uczniowie biorący udział w wydarzeniu zrobili ogromne wrażenie na jury i zgromadzonej widowni. Po ostatnim wystąpieniu organizatorzy konkursu zaprosili uczestników wraz z opiekunami na słodki poczęstunek przygotowany specjalnie na tę okazję. Wówczas jury przystąpiło do obrad, które miały wyłonić zwycięzców. Poziom prezentowanych przez uczniów umiejętności recytatorskich był jednak tak wysoki, że postanowiono przyznać każdemu z nich miejsce na podium. Po ogłoszeniu werdyktu uczestnicy byli przepełnieni pozytywnymi emocjami. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Uczniom biorącym udział w recytatorskiej rywalizacji serdecznie gratulujemy, a ich nauczycielom i rodzicom bardzo dziękujemy za włożony trud w przygotowanie ich do konkursu.

Zapraszamy do galerii – wejście

Skip to content