Zespół Szkół Nr 3

Bezpieczne zachowanie na drodze – prelekcja dla klas pierwszych

Dzisiejszy poranek nie należał do zwyczajnych. Naszą szkołę odwiedzili bowiem  Panowie Policjanci.W jakim celu tu przybyli? Czy ktoś coś „przeskrobał”? Takie pytania można było usłyszeć na szkolnych korytarzach. Po drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy znali już na nie odpowiedź. Przyjaźnie nastawieni funkcjonariusze przyjechali do nas, by przeprowadzić prelekcję na temat bezpiecznego zachowania się na drodze. Uczestnikami zajęć byli wszyscy uczniowie klas pierwszych. Najmłodsi przyjęli specjalnych gości z wielkim entuzjazmem. Uważnie słuchali tego, co mówią policjanci oraz chętnie zadawali im pytania. Cały wykład przyjął przystępną dla uczniów formę.  Poprzez zabawę uczyli się oni podstawowych zasad przechodzenia przez ulicę i zachowań, które gwarantują bezpieczeństwo na drodze. Z pewnością była to niezapomniana lekcja. Trzymamy kciuki za to, by nasi pierwszoklasiści zapamiętali ją na długo i nigdy nie zapominali o tym, by na drodze zachować szczególną ostrożność.

Skip to content