Zespół Szkół Nr 3

XXXI Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania

W miniony piątek – 21 lutego – w dniu Międzynarodowego Święta Języka Ojczystego — odbył się w Katowicach XXXI Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania. Dwóch reprezentantów naszej szkoły – Franek z klasy pierwszej oraz Jurek z klasy czwartej – pojechali  do Filii Biblioteki Śląskiej, by tam stanąć w szranki z uczestnikami konkursu z innych szkół. Zadaniem chłopców było przygotowanie odczytu fragmentu w gwarze śląskiej. Po przybyciu na miejsce nasi reprezentanci wylosowali kolejność czytania oraz wysłuchali przemówienia powitalnego przedstawicieli jury. Następnie cierpliwie oczekując na swoją kolej mieli okazję skosztować przygotowanego specjalnie dla nich poczęstunku i zapoznać się z innymi dziećmi. Gdy nadeszła wielka chwila odczytu tekstu wszyscy trzymaliśmy kciuki za naszych dzielnych chłopaków. Z pewnością towarzyszył im lekki stres, ale nie dawali tego po sobie poznać. Drzwi „sali odczytów” zamykali ze spokojem i uśmiechami na twarzy. Odetchnęli jednak z ulgą, gdy było już po wszystkim. Po krótkim oczekiwaniu na wyniki konkursu, członkowie komisji ogłosili werdykt! Ku naszej ogromnej radości Jurek otrzymał specjalne wyróżnienie przyznane przez Pana Dyrektora Biblioteki Śląskiej. Z podium wrócił więc zadowolony ,trzymając w rękach dyplom i medal. Franuś także poradził sobie świetnie. Był najmłodszym uczestnikiem tego wydarzenia. Otrzymał dyplom za udział w konkursie oraz piękny kubeczek z białym misiem w środku. Z naszych reprezentantów jesteśmy bardzo, bardzo dumni! Gratulujemy im ogromnego sukcesu.

Skip to content