Zespół Szkół Nr 3

Szkolny Konkurs Recytatorski „Emocje słowem malowane”.

18 kwietnia – w czwartek – odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Emocje słowem malowane. Wszyscy uczestnicy przygotowywali się wiele dni, by finalnie przepięknie wygłosić utwory o tematyce związanej z emocjami. Uczniowie recytujący byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Pierwszą stanowiły dzieci z klas młodszych (I-III), zaś drugą starsze klasy (IV – VII). Członkowie jury mieli twardy orzech do zgryzienia, bowiem wszyscy bardzo solidnie podeszli do zadania i dawali z siebie wszystko. Wśród młodszych uczniów na pierwszym miejscu uplasował się Szymon z klasy 2B, zaś tuż za nim jego kolega – Bartek. Chłopcy byli jedynymi reprezentantami klas młodszych, dlatego zasługują na szczególne uznanie za odwagę, czas poświęcony na pamięciowe opanowanie wierszy i pokonanie tremy towarzyszącej takim wystąpieniom. W kategorii starszych klas pierwsze miejsce przypadło w udziale Roksanie z klasy 4C, która wyborem trudnego i długiego utworu Nic dwa razy Wisławy Szymborskiej oraz jego wspaniałą recytacją zachwyciła członków komisji. Drugie miejsce z kolei zajął Olivier z klasy 5B. Jego wystąpienie zrobiło ogromne wrażenie na widowni obserwującej zmagania naszych uczniów, co przyczyniło się do tego, że przydzielono mu dodatkowe wyróżnienie – nagrodę publiczności. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Abigail Koszczuk (4B) I Oliwier Szymański (6A). Po przeprowadzonych eliminacjach i wytypowaniu najlepszych wykonań odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów oraz dyplomów za udział dla wszystkich uczestników konkursu. Nasi znakomici recytatorzy mogli też liczyć na słodki poczęstunek pod koniec zmagań. Zwycięzcy otrzymali gratulacje od członków komisji. Można było usłyszeć także gromkie brawa ze strony osób obecnych podczas wydarzenia. Najlepsi z najlepszych będą mieli okazję powtórzyć swój sukces w etapie międzyszkolnym, który odbędzie się już za tydzień – 25 kwietnia. Wystąpienie przed koleżankami, kolegami i nauczycielami wymagało jednak od wszystkich – bez wyjątku – nie lada odwagi. Spisali się znakomicie. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów oraz zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym konkursie.

Zapraszamy do galerii – wejście

Skip to content