Zespół Szkół Nr 3

O nas

Szkoła inna niż wszystkie…

Pomyślisz: niemożliwe, wszystkie szkoły są takie same. Drogi czytelniku, w pewnej mierze masz rację. Realizujemy taką samą podstawę programową jak każda szkoła. Wymagamy,  sprawdzamy wiadomości, dostosowujemy program, lekcje do indywidualnych możliwości uczniów… a jednak jesteśmy inną placówką. Dlaczego? Bo kiedy ktoś z nas, nasz uczeń ma problem, przeżywamy to wspólnie, staramy się wspierać, pomóc, nie ma dla nas drzwi zamkniętych – wszystkie otwieramy. Sukces naszego podopiecznego to z kolei radość i święto dla całej szkoły, cieszymy się wszyscy, mówimy o tym, chwalimy. To cel naszych działań, aby „nasze” dziecko czuło się wspaniale, czyniło postępy na różnych płaszczyznach. Wiemy, że każdy człowiek ma swoje dobre strony, czasem trzeba tylko „przekartkować” te złe.

A co my, pracownicy uważamy za sukces? To, że nasi uczniowie lubią chodzić do szkoły, witają nas rano z wielkim uśmiechem na twarzy – wtedy nawet deszczowy, pochmurny poranek nabiera rumieńców! Dlaczego nas tak witają, zapytasz. Bo staramy się podchodzić do uczniów i rodziców z wielką pokorą, serdecznością, szczerością. Przecież każdy ma taką czy inną niepełnosprawność i naszym zadaniem jest z jednej strony zaakceptować dziecko takim, jakie jest, a drugiej zaprowadzić je na Mount Everest jego możliwości.

Chociaż nie mamy w nazwie „integracyjna” , potrafimy zintegrować się ze środowiskiem na różnych płaszczyznach: sportowej, kulturalnej, teatralnej, plastycznej, muzycznej, opiekuńczej, a także intelektualnej. W naszych imprezach, wycieczkach zawsze uczestniczą rodzice, przedstawiciele władz miasta, pracownicy poradni pedagogiczno– psychologicznych, policji, straży miejskiej, bibliotek, teatrów… Wszyscy czują się u nas „swojsko”, bo „specjalna” znaczy wyjątkowa, przyjazna, szczególna, doskonała! Przyjdź, zobacz, porozmawiaj, a przekonasz się, że to prawda.

Skip to content