Sprzątanie Świata

22 WRZEŚNIA Braliśmy udział w Akcji – Sprzątanie Świata. Klasy I-V na 2 lekcji wyszły na boisko szkolne gdzie zostały zaopatrzone w rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci zostały podzielone przez nauczycieli na dwie grupy, jedna grupa poszła sprzątać pobliski lasek, a druga okolice Lidla. Każda z grup zaopatrzona była w apteczkę, która niestety tez się przydała. Śmieci było co niemiara, a wszyscy dzielnie je zbierali. Czas szybko zleciał i trzeba było wracać do szkoły, a kontener na placu szkolnym dzieci zapełniły workami. Po zakończeniu akcji przez klasy młodsze, na sprzątanie świata wyruszyły klasy starsze wraz z liceum. Po wysprzątaniu okolic szkoły przyszła pora na sadzenie drzew. Drzewa i choinki zostały posadzone na terenie naszej szkoły.
Warto już od najmłodszych lat rozmawiać z dziećmi o przyrodzie oraz zaszczepiać w nich pozytywne nawyki związane z dbaniem o środowisko.