Zespół Szkół Nr 3

Spartakiada

W dniu 27.04.2023 r. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach-Szopienicach przy ul. 11 Listopada 16, została zorganizowana wzorem lat ubiegłych, XX Wojewódzka Spartakiada Pożarnicza Szkół Specjalnych oraz XVII Turniej Maltański. Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowej nr 55 Specjalna w Katowicach, natomiast w przygotowanie imprezy zaangażowana była również Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 w Katowicach-Szopienicach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce Małej. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Synowiec, Komendant Miejski PSP w Katowicach st. bryg. Arkadiusz Korzeniewski, Prezes ZOSP RP dh Krzysztof Beczała oraz przedstawiciele WZK UM Katowice.

Celem imprezy było uświadomienie młodzieży w zakresie zagrożeń jakie niosą ze sobą klęski żywiołowe, w tym pożar, uwrażliwienie na zagrożenia wynikające z nieostrożnego obchodzenia się z materiałami łatwopalnymi oraz poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania kwalifikowanej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach.

W ramach Spartakiady każda z sześcioosobowych drużyn rywalizowała w dwóch konkurencjach:

„Tor Przeszkód”, na który składało się m.in.: rozwijanie węża pożarniczego, slalom, pokonywanie ławeczki gimnastycznej, wykazanie się umiejętnościami obsługi sprzętu gaśniczego. „Hydronetka”, czyli pompowanie wody ręczną pompką w jak najkrótszym czasie. 

Konkursami towarzyszącymi spartakiadzie były: XVII Konkurs Maltański, który dotyczył wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat procedur udzielania I pomocy przedmedycznej oraz Konkurs Plastyczny o tematyce pożarniczej.

Nasza Szkoła zajęła 6 miejsce w „Torze Przeszkód” w składzie Wojciech, Mikołaj, Szymon K., Alan, Igor, Daniel. 2 miejsce w XVII konkursie Maltański w składzie Mikołaj i Wojciech. Wyróżnienie dla Szymona i Christiana w konkursie plastycznym.

Zapraszamy do galerii – wejście

Skip to content