Zespół Szkół Nr 3

Miejski Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”

24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 58 w Katowicach odbył się Miejski Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły” przy współudziale przedstawicieli Straży Miejskiej w Katowicach, Ochotniczej Straży Pożarnej z Dąbrówki Małej, Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oraz VII Komisariatu Policji w Katowicach.

W konkursie uczestniczyło 11 drużyn składających się z uczniów klas drugich katowickich szkół podstawowych. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Józek z klasy 2A oraz Karolina z klasy 2B. Zadaniem uczestników było wykonanie testu online oraz zadań, w których musieli się wykazać wiedzą praktyczną i teoretyczną m.in. z zakresu ruchu drogowego i znaków, udzielania pierwszej pomocy. Odbył się także pokaz strażaków, można było wsiąść do ich wozu, porozmawiać z policjantami i strażniczkami miejskimi, przez chwilę poczuć się kierowcą radiowozu, a także pobawić się ze Sznupkiem i Rysiem.

Zapraszamy do galerii – wejście

Skip to content