Zespół Szkół Nr 3

Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

W piątek 25 listopada 2022r. nasz Zespół Szkół nr 3 odwiedziło wielu gości. Wraz z opiekunami byli to uczniowie szkół z Katowic, Mysłowic, Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Jaworzna i Tychów. Uczniowie wzięli udział w prowadzonym przez p. Chmielowską VII Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania pod hasłem „Moja ulubiona lektura”. Jury w składzie p. Smogulecka i p. Handzlik przy Przewodniczącej p. Zdanek oceniło uczestników w kategoriach m.in. emisja głosu, dykcja czy wizualizacja. Konkurs realizował akcję promującą czytanie lektur szkolnych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (NPRCz). Uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności więc Jury obradując nie miało łatwego zadania do wykonania. Ogłoszenie wyników przeplatało się z uśmiechem i podekscytowaniem. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy zostały wręczone przez Dyrektora placówki p. Krząkałę. Za liczne przybycie dziękujemy wszystkim uczestnikom, Nauczycielom za profesjonalne przygotowanie uczniów, a Zespołowi Szkół za zorganizowanie konkursu. Do zobaczenia za rok w kolejnej edycji!

Zapraszamy do galerii – wejście

Skip to content