Zespół Szkół Nr 3

III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

W czwartek 27 lutego odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. W tym roku przyświecało mu hasło Hej, me Bałtyckie Morze, co znalazło wyraz w pięknych dekoracjach sali konkursowej, które niewątpliwie wprowadzały morski klimat. Celem konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni i dbałości o czystość i piękno języka polskiego oraz uczczenie 100 rocznicy Zaślubin Polski z morzem – patriotycznego aktu, który wydarzył się 10 i 11 lutego 1920 roku w Pucku. W rywalizacji wzięło udział ośmioro uczniów z pięciu szkół podstawowych w Katowicach. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszej części uczestnicy przystąpili do pisania dyktanda o tematyce związanej  z symbolicznym przywróceniem Polsce dostępu do Bałtyku przez Generała Józefa Hallera. W drugiej części uczniowie losowali kolejno pytania zawierające zadania ortograficzne. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali punkty, które były zapisywane na tablicy pod imieniem danego uczestnika. Wszyscy biorący udział w konkursie bardzo dobrze radzili sobie z zastosowaniem ortograficznych reguł. Po podliczeniu punktów oraz sprawdzeniu dyktand okazało się jednak, że bezkonkurencyjnie na miano mistrza ortografii zasłużył Dawid z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Katowicach. Tuż za nim  uplasowała się Maja – przedstawicielka naszej szkoły. Zaszczytne trzecie miejsce zdobyła Dominika, która również reprezentowała naszą placówkę. Wszyscy uczestnicy ortograficznych potyczek walczyli bardzo dzielnie, dlatego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gdy emocje związane z ogłoszeniem wyników już nieco opadły, uczniowie mogli skosztować słodkiego poczęstunku przygotowanego specjalnie na tę okazję. Wszystkim uczniom biorącym udział w ortograficznej rywalizacji serdecznie gratulujemy, a ich nauczycielom bardzo dziękujemy za włożony trud  w przygotowanie uczestników do konkursu.

Skip to content