Zespół Szkół Nr 3

„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

W roku szkolnym 2020/2021  klasa 1A będzie brała udział w projekcie edukacyjnym pt. „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.Tegoroczna edycja projektu edukacyjnego ma zasięg międzynarodowy i skierowana jest do uczniów klas I-III. Poprzez czytanie lektur, dzieci zgłębią wiedzę na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę. W roku szkolnym 2020/2021 postacią przewodnią po projekcie stanie się mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą.W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna). Projekt będzie zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021. Udział w projekcie będzie wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych  u uczniów.Będzie on realizowany od 23 września 2020r. do 21 czerwca 2021r. Projekt został stworzony z myślą o zachęceniu uczniów do czytania książek, w tym lektur szkolnych. Moim zamiarem jest pokazanie dzieciom, że czytanie lektur może być fajną zabawą.

Skip to content