Zespół Szkół Nr 3

Akcja „Filtrujemy dla Bałtyku”

Do Bałtyku co roku trafiają setki ton plastikowych śmieci.
Dlatego Filtrujemy dla Bałtyku – dołączyliśmy do BRITY!
Uczniowie naszej szkoły dołączyli do Akcji, która ma na celu natychmiastowe zmniejszenie ilości plastiku trafiającego do śmieci, wyrzucanie go do właściwego kosza czy wymiana reklamówek foliowych na wielorazowe oraz wychowanie świadomego pokolenia młodych Polaków, którzy zadbają o środowisko naturalne i innych mieszkańców Ziemi. Jeśli nauczą się dbać o Bałtyk, będą wiedziały, jak dbać o resztę świata.
Ambasadorem akcji jest nasza polska foka szara, która po urodzeniu wymagała rehabilitacji i trafiła do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Nasza Britka – przeprowadzi dzieci przez cały program.

Zapraszamy do galerii – wejście

Skip to content